Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $2.543,9200
 • EURO
  $0,6411
 • ALTIN
  $36.237,8200
 • BIST
  1,1346
2 Kişi Çekilen Bir Pandemi Filmi: ”Kendini Yalnızca Kendinde Yok Et”

2 Kişi Çekilen Bir Pandemi Filmi: ”Kendini Yalnızca Kendinde Yok Et”

Tüm dünyanın gündemine oturan korona virüs salgını küresel bir tehdit olmaya devam ederken, dünya çapında yaşam faaliyetlerinin de kısıtlanmasıyla; tüm insanlığın ortak bir varoluş sancısı içerisinde olduğu bu dönemi anlatan bir kısa film: ’’Kendini Yalnızca Kendinde Yok et.”
sinemaseverlerle Kinema Film’in Vimeo kanalından online olarak buluşmaya hazırlanıyor.

”Salgın boyunca vaktini evde geçirmek zorunda olan genç bir kadının varoluş sancıları… Belirsiz bir sessizlik… Düşünmeye ayrılan sonsuz bir zaman… Siyah beyaz bir ağıt…’’ 

Karantina sürecinde evde ve ıssız İstanbul sokaklarında çekilen kısa filmin yönetmen koltuğunda 2010 yılında çektiği ‘’Fırça Darbesi’’ isimli kısa filmi yurt içi ve yurt dışında birçok festivale katılan ve Yunanistan’ın Patras kentinde yapılan Uluslararası Patras Film Festivali’nde ‘’İnsan Hakları Onur Ödülü’’ne layık görülen, daha önce birçok uzun metraj ve belgesel projeleriyle karşımıza çıkan ve çok yönlü çalışmalar yapan Nihan Belgin oturuyor. Nihan Belgin yönetmenliğin yanı sıra, filmin senaryosunu da yazdı. Ayrıca oynadı ve filmin müziklerini besteledi.

”Kendini Yalnızca Kendinde Yok Et” Kinema Film’in Vimeo Kanalından Online Olarak Sinemaseverlerle Buluşacak

Pek çok sinema faaliyetlerinin ertelendiği veya iptal edildiği, izleyicileriyle etkileşimini kesintisiz sürdürmek için dijital platformlarda ilk gösterimlerin yapıldığı bu dönemde, film 25 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında 1 hafta boyunca Kinema Film’in Vimeo kanalından online olarak yayınlanacak. Sonrasında ise filmin festival serüveninin başlaması planlanıyor.

Merakla beklenen filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: Tuluhan Sena Y. – Film Hafızası 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM