Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $4.105,4700
 • EURO
  $1,0993
 • ALTIN
  $62.627,4300
 • BIST
  1,1624
5. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor

5. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, VitrA sponsorluğunda ve Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen altı ay boyunca dönüşerek devam edecek 5. İstanbul Tasarım Bienali, 15 Ekim’de başlıyor.

Küratörlüğünü Mariana Pestana’nın yürüttüğü, “Empatiye Dönüş: birden fazlası için tasarım” başlıklı bienal, sergi mekânlarında, İstanbul sokaklarında ve dijital ortamda farklı ülkelerden ve farklı disiplinlerden katılımcıların projelerine ev sahipliği yapacak.

Bienal kapsamında Pera Müzesi’nde yer alacak müdahaleler ve ARK Kültür’de ziyaret edilebilecek araştırma projeleri arşivi, 15 Kasım 2020 tarihine kadar açık olacak. İstanbul sokaklarına yayılacak müdahaleler, araştırma projeleri ve video serileri ise 30 Nisan 2021’e kadar gelişerek devam edecek. Araştırma projeleri ve dijital projeler altı ay boyunca dünyanın her yerinden takip edilebilecek.

5. İstanbul Tasarım Bienali, üç eksende bir araya gelen bir program hazırladı: Dijital ortamda yayımlanacak “Eleştirel Yemek Programı” adlı video serisi, Akdeniz havzasından projeleri Cihangir’deki ARK Kültür’de bir araya getirecek “Kara ve Deniz Kütüphanesi” programı ve bir arada yaşamayı yeniden ele alan projelerin Pera Müzesi’nin yanı sıra kentin farklı noktalarına uzanacağı “Yeni Yurttaşlık Ritüelleri” adlı müdahaleler dizisi. Programın İstanbul’a yayılan yapısı kapsamında, fiziksel mesafelenme ve benzer kısıtlamalara uyumlu bir şekilde, kentli ziyaretçilere hitap eden açık hava rastlaşmalarına öncelik verilirken dünyanın her yerinden izlenebilen içerikler de sağlanacak.

18 Ekim 2020 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında her hafta bir bölüm İstanbul Tasarım Bienali web sitesiİKSV YouTube kanalı ve e-flux Architecture üzerinden paylaşılacak. Projelerin kurulum tarihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiyi İstanbul Tasarım Bienali’nin web sitesinden takip edebilirsiniz.

 

Kaynak: Artful Living

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM