Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $4.115,5100
 • EURO
  $1,1064
 • ALTIN
  $63.268,9600
 • BIST
  1,1637
Amazon Türkiye Yapımı Artı Dizisi Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Amazon Türkiye Yapımı Artı Dizisi Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Amazon Türkiye yapımı Artı dizisi hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. Önümüzdeki yıl ekrana gelecek dizide Binnur Kaya, Okan Bayülgen, Serenay Aktaş gibi isimler rol alacak.

Amazon Prime, geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına resmi olarak girdi. Üstelik bunu aylık 7.90 TL gibi kullanıcılara cazip gelmesini sağlayacak bir ücretlendirme ile yaptı. Netflix’in dijital yayın platformu pazarındaki en büyük rakibi olan Amazon Prime Video‘nun sonunda Türkiye’de resmi olarak kullanıma sunulması ilgiyle karşılanırken, Amazon’un Netflix’in yolundan giderek yerli yapımlara imza atıp atmayacağı merak konusu oldu. Sonuçta geçtiğimiz aylarda gelen haberlerde Masumiyet Müzesi dizisi için Amazon’un adının geçmesi, şirketin bu yönde bir adım atabileceğini düşündürüyordu.

Ekrana uyarlanma ihtimali heyecanla karşılanan Masumiyet Müzesi’nin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğine ilişkin bir haber beklenirken, Amazon’un Türkiye yapımı farklı bir proje üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Amazon’un Türkiye yapımı ilk dizisi Artı olacak.

Artı Dizisi, Önümüzdeki Yıl İzleyici ile Buluşacak

Amazon tarafından hazırlanacak olmasıyla merak uyandıran Artı dizisi hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. Dizinin oyuncu kadrosunda Binnur Kaya, Okan Bayülgen, Serenay Aktaş, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ yer alacak.

Diziyi yapay zeka Enigma’nın yöneteceği ve bu yönüyle dünyada bir ilk olacağı belirtiliyor ancak bunun nasıl bir karşılığı olacağı konusunda şu an için belirsizlik söz konusu. Söz edilen bu yapay zekanın dizinin şekillendirilmesinde nasıl bir rol üstleneceğini ve bunun diziyi benzer yapımlardan nasıl ayrıştıracağını bekleyip göreceğiz. Dizinin tasarımını ise Burak Arslan üstleniyor.

Diziye yönelik bir diğer dikkat çekici iddia da izleyicilerin kendi karakterlerini oluşturabilecek olması. Projenin ilk karakterlerinin Erzincan’daki köy çocukları tarafından oluşturulacağı belirtiliyor. Ancak yapay zeka konusunda olduğu gibi bu hususta da söz edilen bu yaratım sürecinin nasıl işlediği konusunda herhangi bir detay bulunmuyor.

19 Mayıs 2021’de yayınlanması planlanan Artı dizisi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Kaynak: FilmLoverss

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM