Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $4.082,0200
 • EURO
  $1,1001
 • ALTIN
  $62.906,2700
 • BIST
  1,1638
Çağdaş İtalyan Edebiyatını Yakından Tanımaya Ne Dersiniz?

Çağdaş İtalyan Edebiyatını Yakından Tanımaya Ne Dersiniz?

İTEF-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, haziran ayında gerçekleştirdiği buluşmanın ardından şimdi de yönünü İtalyan edebiyatına çeviriyor. Festival, 24-28 Ağustos tarihleri arasında İTEF-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali – İtalya Özel programıyla çağdaş İtalyan edebiyatını yakından tanımaya davet ediyor.

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi iş birliği ile çevrim içi olarak gerçekleşecek özel program Ferzan Özpetek ile başlayacak, Mario Mazzanti, Alessia Gazzola, Fioly Bocca, Ilaria Tuti ve Fiammetta Biancatelli ile devam edecek. Buluşmalar, alanında uzman çevirmen, edebiyat ajanı ve yazarların moderatörlüğünde gerçekleşecek. Bir hafta boyunca sürecek online etkinliklerde yeni yazarlar keşfedip çağdaş İtalyan edebiyatı farklı açılardan ele alınacak. Etkinliklerin tamamı İtalyanca çevirmen Nur Öztürk’ün simultane çeviri desteğiyle izleyicilerle buluşacak. Katılımcılar buluşmaları hem Zoom uygulaması hem de İtalyan Kültür Merkezi ve İTEF sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak izleyebilecek.

Bu yıl 12. yaşını kutlayan İTEF 2020 – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali “Günebakan Edebiyat” temasıyla bu yıl önce haziran ayında dijital olarak #itef2020ekranda sloganıyla bizlerle buluşmuştu. Ekranda Amin Maalouf, Alejandro Zambra, Yan Lianke, Vladimir Pistalo, Darren Simpson, Eva Meijer  ve David Nicholls’ı izlemiştik.

Program

24 Ağustos Pazartesi

20.00 – Türk asıllı İtalyan yönetmen yazar Ferzan Özpetek, çevirmen Nazlı Birgen’le bir araya gelecek ve geçtiğimiz ay yayımlanan, hem İtalya’da hem de ülkemizde çok satanlar listesinde zirveye yerleşen Bir Nefes Gibi adlı son romanını konuşacak.

25 Ağustos Salı

20.00 – Ünlü polisiye yazarı Mario Mazzanti, Kalem Ajans’ın kurucusu, edebiyat ajanı Nermin Mollaoğlu’yla bir söyleşi gerçekleştirecek ve polisiye edebiyatın incelikleri; türün dünü, bugünü ve yarını üzerine konuşacak.

26 Ağustos Çarşamba

20.00 – Kırmızı Mektuplar adlı kitabında bir edebiyat ajanının özel yaşamı ve iş hayatını nasıl dengede tuttuğunu eğlenceli diyaloglarla anlatan yazar Fioly Bocca, Kalem Ajans’ta kurgu kitapları temsil eden Kardelen Genç’le konuşacak.

27 Ağustos Perşembe

19.00 – Polisiye türün sevilen isimlerinden Ilaria Tuti, Türkiye’deki okurlarına özel bir video paylaşacak.

20.00 – Çırak, Prensesin Kemikleri ve Sonsuza Dek Saklanmayacak Bir Sır adlı polisiye kitaplarıyla tanınan İtalyan yazar Alessia Gazzola, yazar, çevirmen ve edebiyat eleştirmeni Fuat Sevimay moderatörlüğünde ekranlarda olacak.

28 Ağustos Cuma

20.00 – Çevirmenlik ve yayıncılık deneyiminin ardından Walkabout Literary Agency’nin kurucularından olan, edebiyat ajanı Fiammetta Biancatelli ile Nermin Mollaoğlu İtalyan edebiyatını, pandeminin yayıncılığa etkisi ve edebiyat ajanlığı üzerine konuşacaklar.

Fotoğraf: Braden Collum – Unsplash

Kaynak: Artful Living

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM