Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $3.215,4300
 • EURO
  $0,7603
 • ALTIN
  $42.179,1000
 • BIST
  1,1410
Cannes, Berlin, Tribeca dahil 20 büyük film festivali birleşerek internetten yayın yapacak

Cannes, Berlin, Tribeca dahil 20 büyük film festivali birleşerek internetten yayın yapacak

Aralarında Cannes Film Festivali, Tribeca Film Festivali, Berlin Uluslararası Film Festivali, Marakeş Film Festivali’nin de yer aldığı dünya çapında 20 büyük festival, corona virüs salgınına karşı birleşerek 10 gün boyunca YouTube üzerinden yayın yapma kararı aldı.

Corona virüs salgını nedeniyle dünyanın önde gelen birçok film festivali ertelendi ya da internet üzerinden sinemaseverlerle buluşma kararı aldı.

Bu kapsamda aralarında Tribeca Film Festivali, Cannes Film Festivali, Berlin Uluslararası Film Festivali, Marakeş Film Festivali’nin yer aldığı 20 büyük festival organizasyonu, YouTube üzerinde birleşerek 10 gün sürecek bir online festival yapacak.

Biz Biriz: Küresel Bir Film Festivali (We Are One: A Global Film Festival) adı altındaki uzun metraj filmler, kısa filmler, belgeseller 29 Mayıs’tan itibaren YouTube’den takip edilebilecek.

ÜCRETSİZ GÖSTERİMLER

Amerikalı oyuncu Robert De Niro ile birlikte Tribeca Film Festivali’nin kurucusu olan Jane Rosenthal konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz sıklıkla filmlerin dünyayı iyileştirmek için sınırları ve farklılıkları aşarak insanlara ilham verme ve birleştirmede güçlü rolünden bahsederiz. Tüm dünyanın şu anda iyileşmeye ihtiyacı var” dedi.

Küresel Bir Film Festivali, Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19 Dayanışma Cevabı Fonu’na kaynak bulmaya da yardımcı olacak.

Filmlerin gösterimleri ‘We Are One’ adlı YouTube kanalından ücretsiz izlenebilecek.

Etkinlikte yer alacak festivallerin bazıları BFI Londra Film Festivali, Kudüs Film Festival, Mumbai Film Festivali, Venedik Film Festivali, San Sebastian Uluslararası Film Festivali ve Sundance Film Festivali’nden oluşuyor.

Katılımcı festivallerin tam listesi, Tribece Film Festivali’nin internet sitesinde yer alıyor.

 

Kaynak: NTV Kültür Sanat

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Festival film Sanat Sinema

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM