Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $4.092,5100
 • EURO
  $1,1008
 • ALTIN
  $62.811,4800
 • BIST
  1,1626
Evde İş Sanat’la 23 Nisan kutlaması

Evde İş Sanat’la 23 Nisan kutlaması

İş Sanat, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, farklı yaş gruplarından sanatseverlere yönelik çevrimiçi etkinlikler hazırladı. Tiyatro oyunları, atölyeler ve masallar çocukları bekliyor…

23 Nisan’ı evde ebeveynleriyle kutlayacak olan çocuklar hem eğitici hem de eğlenceli içerikleri İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram IGTV, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilecek.
Türkiye İş Bankası’nın çocuklara özel dijital platformu Kumbara Dergisi çocukları kitap okumaya, eğlenceli etkinliklerle kaliteli zaman geçirmeye ve geçmiş sezonda İş Sanat’ta sahnelenen çocuk oyunlarını www.kumbaradergisi.com adresi üzerinden izlemeye davet ediyor. Resimden origamiye, kitap ayracı yapımından illüzyon gösterisine, kodlama eğitimlerinden kelime oyunlarına dek pek çok etkinlik minik sanatseverlerle paylaşılıyor. Çocukların evde aileleriyle birlikte az malzemeyle eğlenceli vakit geçirebilecekleri oyun önerileri de hem İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından hem de Kumbara dergisi üzerinden takip edilebiliyor.
Aralarında Aslı Tandoğan ve Anıl Altınöz’ün bulunduğu ‘Robot Pinokyo’ oyuncuları ‘Bremen Mızıkacıları’, ‘Çirkin Ördek Yavrusu’ ve ‘Oz Büyücüsü’nün ardından bu kez ‘Külkedisi’ masalını seslendirecek. Külkedisi masalı da 23 Nisan’dan itibaren KumbaraTV’de dinleyicileriyle buluşuyor.

‘ROBOT PİNOKYO’ ÇEVRİMİÇİ YAYINDA
Çocuklar bu özel günde klasikleşmiş masalların büyülü dünyasını yeniden keşfediyor. Bu sezon ilk kez İş Sanat’ta sahnelenen, Yekta Kopan’ın kaleme aldığı ve Lerzan Pamir’in yönettiği ‘Robot Pinokyo’ adlı müzikli çocuk oyununun tam kaydı 23 Nisan’a özel İş Sanat’ın YouTube hesabı üzerinden minik tiyatroseverlerle buluşuyor.
İş Sanat’ın 20’nci sezonda sahnelediği müzikli çocuk oyunu ‘Fırtına’nın ‘Geveze Piyanist’i Emir Gamsız’ın hazırladığı 23 Nisan’a özel müzik önerileri de dijital müzik platformu Spotify çalma listesinde olacak. Dünyaca ünlü klasik müzik eserlerinden oluşan liste minik dinleyicileri bekliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM