Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $4.078,0100
 • EURO
  $1,0971
 • ALTIN
  $62.523,7800
 • BIST
  1,1624
Ferzan Özpetek, ‘Cahil Periler’i Disney+ için diziye uyarlayacak

Ferzan Özpetek, ‘Cahil Periler’i Disney+ için diziye uyarlayacak

Disney+, Avrupa yapımı ilk dizilerini duyurdu. Duyurulan projeler arasında Ferzan Özpetek imzalı “Cahil Periler” (Le fate ignoranti) filminin dizi uyarlaması da yer alıyor.

FilmLoverss‘ın Deadline‘dan aktardığı habere göre, Disney, 95 milyon aboneye ulaşarak Netflix ve Amazon Prime’dan sonra en büyük üçüncü dijital platform hâline gelmiş olsa da, Kuzey Amerika dışındaki varlığı oldukça kısıtlı. Disney, dijital platformunu adım adım diğer pazarlarda da kullanıma sunuyor. Ayrıca Netflix’in yolunda giderek, global pazara yönelik içerikler de hazırlamayı planlanıyor. Aralık ayında düzenlenen Investor Day etkinliğinde uluslararası pazara yönelik bu planlarını detaylandıran Disney+, etkinlikte sözünü ettiği bu planları hayata geçirmeye başladı. Bu bağlamda Disney+’ın Avrupa yapımı ilk dizileri duyuruldu. Duyurulan bu 10 proje arasında, Ferzan Özpetek‘in “Cahil Periler” filminden uyarlanacak dizi de yer aldı.

Gişede büyük başarı yakalayan 2001 yapımı “Cahil Periler”in dizi uyarlamasını da Özpetek hazırlıyor. Sekiz bölümden oluşan bir romantik drama olarak tanımlanan dizi, kocasının bir araba kazasında ölmeden önce başka bir erkekle ilişki yaşadığını öğrenen Antonia’yı takip ediyor. İlk başta bu haberle yıkılan Antonia, zamanla kocasının sevgilisi Michele ve onun çevresindeki nevi şahsına münhasır karakterlerle hiç beklemediği, samimi bir dostluk kuruyor.

Ferzan Özpetek

Amerika’da tüm aileye hitap eden içeriklerini Disney+’ta, daha yetişkin işi yapımlarını ise Hulu’da yayımlayan Disney, ABD dışında da benzer bir strateji izleyecek. Ancak bu kez Hulu’nun yerini Star alacak. Yetişkinlere yönelik içerikler Star’da yayımlanacak. Ferzan Özpetek’in “Cahil Periler” dizisi de Star’da yayımlanan Disney yapımlarından biri olacak. 23 Şubat’ta pek çok ülkede yayın yapmaya başlayacak Star, Disney+ çatısı altında yayın yapacak.

Disney+’ın sekizi Star’da, ikisi Disney+’ta yayımlanacak Avrupa yapımı orijinalleri arasında mafya dizisi “The Good Mothers”, “Marianne”in yaratıcısı Quoc Dang Tran’in yeni fantastik dizisi “Parallels” ve “Deutschland 83” dizisinin yaratıcısı Jörg Winger’in Doğu Almanya’daki ilk siyah polise odaklanan yeni dizisi “Sam – A Saxon” da yer alıyor.

“Cahil Periler” dizisinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi gibi detaylar şimdilik belirsizliğini koruyor.

 

Kaynak: Kültür Servisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM