Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $3.135,5300
 • EURO
  $0,7415
 • ALTIN
  $42.021,3900
 • BIST
  1,1339
İstanbul Devlet Tiyatroları “Beyoğlu Talimhane Sahnesi” Açıldı

İstanbul Devlet Tiyatroları “Beyoğlu Talimhane Sahnesi” Açıldı

İstanbul Devlet Tiyatroları “Beyoğlu Talimhane Sahnesi” nin açılışı dün yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) iş birliğiyle kurulan “Talimhane Sahne”nin açılışına katıldı.

Açılışa, Bakan Ersoy’un yanı sıra Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve TÜROB Başkanı Müberra Eresin katıldı. Program, Beyoğlu tanıtım filmi ile başladı.

Beyoğlu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Bakan Ersoy, “Talimhane Sahne ve 8 Ağustos’ta başlayıp Eylül sonuna kadar devam edecek Beyoğlu Kültür Festivali ile İstanbul sosyal hayatının kalbi, opera ve baleden halk müziği ve tiyatroya uzanan bir sanat coşkusuyla atacak.” dedi.

Bakan Ersoy, Beyoğlu Belediyesiyle iş birliği içinde bu yolun kültür ve sanat anlamında ne kadar zengin olacağının ön gösterimi niteliğinde bir açılış yaptıklarını ifade etti.

Beyoğlu’nun İstanbul’un özü ve özeti olduğunun altını çizen Bakan Ersoy, “Talimhane Sahne ve 8 Ağustos’ta başlayıp Eylül sonuna kadar devam edecek Beyoğlu Kültür Festivali ile İstanbul sosyal hayatının kalbi, opera ve baleden halk müziği ve tiyatroya uzanan bir sanat coşkusuyla atacak. Beyoğlu’nda yaptığınız bir yürüyüşte dili, kültürü, inancı birbirinden farklı nice hayatların içinde yol alırsınız. Bu toprakların medeniyet mirası bizlerle yaşamaya devam etmektedir. Üzerimize düşen görev, mirası varise ulaştırmak için korumaktır. Bunun en estetik ve zarif yolu ise kültür ve sanat etkinlikleridir. Açılışını yapmakta olduğumuz 147 kişi kapasiteli Talimhane Sahne ile Beyoğlu Kültür Festivali de bu düşünceden hayat bulmuştur.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu, bir müzik dinletisi gerçekleştirdi.

İLK OYUN “BİR NEFES DEDE KORKUT”

Ağustos ayı boyunca 7 etkinliğe ev sahipliği yapacak Talimhane Sahne’nin ilk etkinliği 8 Ağustos’ta sahnelenecek “Bir Nefes Dede Korkut” tiyatro oyunu olacak.

İstanbul Devlet Tiyatroları’ndan yapılan açıklama şöyle:

“İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun “Bir Nefes Dede Korkut” adlı oyunu 8 Ağustos 2020 Cumartesi günü saat 20.00’de Taksim – Talimhane Açık Hava Sahnesinde oynayacaktır. Gişelerimiz kapalı olduğundan biletinizi biletinial.com üzerinden alabilirsiniz.”
Talimhane Sahnesi adres: Lamartin Caddesi Kocatepe Beyoğlu.

 

 

Kaynak:https://basin.ktb.gov.tr/TR-271514/bakan-ersoy-beyoglu-talimhane-sahne-acilis-torenine-kat-.html

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM