Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $2.567,2500
 • EURO
  $0,6377
 • ALTIN
  $36.329,3300
 • BIST
  1,1346
İzmir Tiyatroları Derneği’nden İzmir Şehir Tiyatroları ile İlgili Açıklama

İzmir Tiyatroları Derneği’nden İzmir Şehir Tiyatroları ile İlgili Açıklama

İzmir Tiyatroları Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na genel sanat yönetmeni atanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

İZMİR TİYATROLARI DERNEĞİ’NDEN KAMUOYUNA, BASIN/MEDYA MENSUPLARINA, TİYATRO CAMİASINA, İBBŞT SANAT YÖNETMENİ ADAYLARINA.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarına, Genel Sanat Yönetmeni olarak Sayın Yücel Erten atanmıştır.

Sayın Yücel Erten’in bu görevi layığı ile yerine getirecek liyakate sahip olduğunu bilmek bizi mutlu etmektedir. Bu minvalle Sayın Yücel Erten’e Sanat Yönetmenliği için ve İzmir’e katacaklarından dolayı şimdiden başarılar dileriz.

Dikkatle izlediğimiz adaylık başvurusu ve seçim süreci, belediyenin kendi oluşturduğu yönetmelikte belirtilen kriterlere uygun tezahür etmemiş ve görüşümüze göre sağlıklı işlememiştir.

Dernek başkanımız Sayın Bilgehan Oğuz’un yapılan sanat yönetmenliği oylamasında muhalefet şerhi koyduğunun da bilinmesini isteriz. (Tüm bu süreçte yönetmeliğin doğru değerlendirilmediği, işleyişin başarısızlığı vb. konulardaki görüşlerimiz; gelişen sürece olumsuz temas etmemesi adına bizde saklı tutulmaktadır.)

Gerekli görüşlerimizi Sayın Tunç Soyer ile paylaştığımızı (konunun detayları) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın kuruluşunu saygıyla selamladığımızı kamuoyuyla paylaşmak isteriz…

Süreç sıkıntılı olsa da geleceğin güzelliğine inancımızla..

Şehir Tiyatrolarımız kutlu olsun..

İZMİR TİYATROLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

 

Kaynak: Tiyatro Dergisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM