Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $4.082,0200
 • EURO
  $1,1001
 • ALTIN
  $62.906,2700
 • BIST
  1,1638
“Kadın! Bir Gün Değil Her Gün” Temalı Fotoğraf Kupası Sonuçları Açıklandı

“Kadın! Bir Gün Değil Her Gün” Temalı Fotoğraf Kupası Sonuçları Açıklandı

Yılda sadece bir günü kadınlara adamanın yetersiz ve anlamsız olduğuna dikkat çekerek kadınların her gün eşit ve adil muamele görmesi, kadına her gün saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayan bkz. İletişim’in hayata geçirdiği “Kadın! Bir Gün Değil Her Gün” ödüllü fotoğraf kupası sonuçları belli oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlayan oylamada 707 yarışmacının toplam 1.221 fotoğrafı yarıştı. Fotoğraf severlerin ve eğitmenlerden oluşan PhotoCup Masters ekibinin oylarıyla en iyi fotoğraf ödülünün sahibi Abdurrahman Çetin oldu. Ödülü kazanan Abdurrahman Çetin adına Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu tarafından işletilen ve kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik çalışan Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na 5.000 TL bağış yapıldı.

​“Eğitimli ailelerin dahi alt beyinlerinde kız evlatların ikinci planda olduğu; kadınların kaybolduğu, fuhuşa zorlandığı, küresel iş gücüne katılımlarının erkeklerin çok gerisinde kaldığı ve aynı işi yapan kadınların, erkeklerden yaklaşık %20 daha az kazandığı günümüzde, kadına yönelik şiddet ise dünyada en yaygın, ancak en az cezalandırılan suçlardan biri. Doğrudan ekonomik karşılığı olmayan ancak yükü özellikle kadınların üzerinde olan; ev halkının sadece bakımını değil, toplumsal hayat içinde yer almalarını sağlayan tüm değerlerin üretimini ve yeniden üretimini de kapsayan ev içi emek ise, piyasaya sürekli işgücü yetiştirilmesini sağlasa da ekonomik açıdan değersiz görüldüğü için kadınların emeği de görünmezleşiyor. Bölge, kültür, etnik köken, eğitim, sınıf ve din fark etmeksizin bu sorunları yaşayan milyonlarca kadın varken, yılda sadece bir günü kadınlara adamanın yetersiz ve anlamsız olduğunu vurgulayan bkz. İletişim ekibi, bu çelişkiye dikkat çekmek amacıyla “Kadın! Bir Gün Değil Her Gün” temalı fotoğraf kupasını düzenledi. Kadınların her gün eşit ve adil muamele görmesi gerektiğini vurgulayan ekip, “Sadece 8 Mart’ta değil, 9 Mart’ta ve geriye kalan 364 günde de kadınlara verilen değeri gözden geçirelim. Bir gün ise ‘şov’, her gün ise ‘gerçek’ olur!” diyor.”

 

Kaynak: Artful Living

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM