Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $2.567,2500
 • EURO
  $0,6377
 • ALTIN
  $36.329,3300
 • BIST
  1,1346
KüçükÇiftlik Bahçe’de Müzikli Oyunlar Başlıyor

KüçükÇiftlik Bahçe’de Müzikli Oyunlar Başlıyor

KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe, sezona damgasını vuran kapalı gişe tiyatro programının ardından KüçükÇiftlik Bahçe’de müzikli tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapacak. Son dönemde tiyatroları desteklemeye yönelik attığı adımlarla sanatseverlerin takdirini toplayan KüçükÇiftlik Park, bu kez de 6-17 Ekim tarihleri arasında “Kaldırım Serçesi”, “Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım”, “Merhaba”, “Biraderler Cabaret” ve “Two Turkish Tenors” oyunlarından oluşan mini bir seçkiyle açık hava sezonunu kapatmaya hazırlanıyor. URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla gerçekleşecek 5 özel oyun gerekli tüm hijyen önlemleri alınarak, İstanbullulara sanat dolu sonbahar akşamları sunacak.

“KALDIRIM SERÇESİ” 6 EKİM’DE, SON KEZ SAHNELENECEK

KüçükÇiftlik Bahçe’de müzikli oyun seçkisi 6 Ekim Salı akşamı Altıdan Sonra Tiyatro – Kumbaracı50’nin “Kaldırım Serçesi” adlı oyunuyla başlayacak. Son kez sahnelenecek olan “Kaldırım Serçesi” oyunu seyircisine KüçükÇiftlik Park’ta veda edecek. Sadece sesiyle değil, hayata, müziğe ve aşka olan tutkusuyla da ölümsüzleşen Edith Piaf’ın hayatını sahneye taşıyan “Kaldırım Serçesi”nde Tülay Günal, Levend Yılmaz, Aytek Şayan, Burcu Halaçoğlu, Can Deniz Erzaim, Ozan Erdönmez ve Yeşim Sarı rol alıyor. 1950’ler Fransa’sından 80’ler Türkiye’sine uzanan oyun, eseri kaleme alan Başar Sabuncu’ya ve 1982’deki yorumuyla Edith Piaf ile özdeşleşen Gülriz Sururi’ye de bir saygı duruşu niteliğinde…

“FIRAT TANIŞ ile GELİN TANIŞ OLALIM” 9 EKİM’DE KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE’DE

“Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım” oyunuyla 9 Ekim Cuma akşamı KüçükÇiftlik Bahçe’de türküler yükselecek. Eleştirmenlerin, Fırat Tanış’ın performansını olağanüstü olarak tanımladığı oyun sevgiyi, dostluğu, paylaşmayı, dünya hısımlığını ve kardeşliğini sahneye taşıyor.

KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE’DE MÜZİKLİ OYUN PROGRAMI “MERHABA”, “BİRADERLER CABARET” ve “TWO TURKISH TENORS” ile DEVAM EDECEK

Müzikli tiyatro oyunlarından oluşan KüçükÇiftlik Bahçe’de özel programı 14 Ekim Çarşamba akşamı Genco Erkal’ın “Merhaba” oyunuyla devam edecek. Tek kişilik oyunların ustası, duayen sanatçı Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyun, Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor. 16 Ekim Cuma akşamı ise Arda Aydın Organizasyon’un sunduğu enerjik sahne gösterisi “Biraderler Cabaret” sahnelenecek.KüçükÇiftlik Bahçe’de, açık hava sezonu 17 Ekim Cumartesi akşamı Cenk Bıyık, Atılgan Gümüş ve Orçun Kaptan’ın müzikli düellosu olan “Two Turkish Tenors” ile kapanacak.

TÜM HİJYEN ÖNLEMLERİ ALINDI

Misafirlerine keyifli anlar yaşatmak kadar onların sağlığını ve güvenliğini de düşünen KüçükÇiftlik Park, COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirlerini en üst düzeyde sürdürmeye devam edecek. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı ve kapıda bilet satışının yapılmadığı KüçükÇiftlik Park etkinliklerinde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılacak. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin edilecek.

Kapı açılış saatinin 19.00 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 20.30. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe’de Program

6 Ekim Salı Kaldırım Serçesi  Altıdan Sonra Tiyatro / Kumbaracı50

9 Ekim Cuma Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım – Donkişot Tiyatro ve Organizasyon

14 Ekim Çarşamba Merhaba – Dostlar Tiyatrosu

16 Ekim Cuma Biraderler Cabaret – Arda Aydın Organizasyon

17 Ekim Cumartesi Two Turkish Tenors – Krema Production

 

Kaynak: Tiyatro Dergisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM