Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $4.201,2400
 • EURO
  $0,8285
 • ALTIN
  $49.331,3800
 • BIST
  1,1309
Max Sansing’den Technicolor Resimler

Max Sansing’den Technicolor Resimler

Max Sansing, yeni resim serisi Lost & Found’da kullandığı parlak renkler aracılığıyla yarattığı görsellerinde insanın mutluluk ve barış arzusunu farklı bir biçimde inceliyor. Chicago’nun güney yakasında doğup büyüyen sanatçı, Instagram hesabı üzerinden yaptığı canlı duvar resimlerinde şehre özgü kültürel motiflere yer veriyor ve küçük ölçekli çalışmalarında kendine özgü bir form benimsiyor.

Sansing’in resimlerinin her biri kalın bir fırça darbesi veya hafif bir dokunuşla oluşturulmuş tek bir konuya odaklanıyor. Sanatçı Colossal’a yaptığı açıklamada ana karakterlerin bir ilham ânının ortasında olduğunu, onların sadece o ân bunu deneyimlediğini veya onun gerçekleşişine ortak olduklarını belirtiyor.

Sansing’in şu sözleri ise yapıtlarını anlamlandırmak için büyük önem taşıyor:

“Bence çoğu Chicagolunun hayatının bir noktasında değişikliğe ihtiyaç duyduğu bir ân eninde sonunda geliyor. Ya Chicago bunu sizin için yapıyor ya da siz bunu kendiniz için yapıyorsunuz. Bunu anlamak ve bu yeni yolları açmak hayatınızın büyük bir parçası hâline geliyor.”

Sansing’in Lost & Found serisi kapsamında sanatseverlerle buluşan eserlerinin çoğu, sanatçının yetiştirilme tarzını gözler önüne seriyor. Özellikle Rapture, arka planda Anita Baker’ın ön plana çıkmasıyla dikkat çekiyor. Bu çalışma aslında Amerikalı R&B şarkıcısının çalışmalarına karşı Sansing’in beslediği sevgiyi ve usta şarkıcının 1980’lerde onun büyüdüğü mahalledekiler için ne denli önemli olduğunu gösteren önemli bir jest. Sanatçı aynı çalışmasında karanlık bir kurşunun genç bir çocuğun kafasına doğru ilerlemekte olduğunu resmetmekten de geri durmuyor. Sansing, bu çalışmasıyla dikkatleri 90 yılların başındaki çete olaylarına ve günlük hayatın bir parçası hâline gelen şiddet eylemlerine çekiyor.

Max Sansing’in oldukça ilginç yöntem ve renklerde ürettiği çalışmalarına sanatçının Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

​Kaynak: Colossal

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM