Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $2.567,2500
 • EURO
  $0,6377
 • ALTIN
  $36.329,3300
 • BIST
  1,1346
Öfkeli Ejderhanı Nasıl Dizginlersin?

Öfkeli Ejderhanı Nasıl Dizginlersin?

Petra Bartoli y Eckert’in yazdığı, Miryam Specht’in resimlediği 7 yaş ve üzerindeki çocukların baş etmekte zorlandıkları öfke kontrolü ve stres yönetimi gibi hassas konulara dikkat çeken Öfkeli Ejderhanı Nasıl Dizginlersin?, Tudem Yayınları’nın ”Küçük Yıldızlar – İlk Okuma Kitaplığı” serisindeki yerini aldı.

Ümit Mutlu’nun dilimize kazandırığı kitap, naif kişiliği nedeniyle öfkesine (ve pek tabii, ejderhasına) söz geçiremeyen Doruk ile onu sakinleştirmeye çalışan sağduyulu arkadaşı Maya arasında gelişen duygu ve düşünce alışverişini sayfalarına taşıyor. Öfkeli Ejderhanı Nasıl Dizginlersin?’in son bölümünde yer alan bulmacalar, oyunlar ve sözlük sayfaları, genç okurların kelime dağarcığını zenginleştirmeyi, okuduklarını daha iyi anlamalarını ve pekiştirmelerini sağlıyor.

​Doruk hem öfkeli hem de çok üzgün. Kendisiyle hiç ilgisi olmayan bir konu yüzünden, haksız yere öğretmeni tarafından sorgulandığı için oldukça rahatsız. Öfkesinden karnı ağrıyor, midesi bulanıyor… Üstelik bu karmaşık duyguları yaşayan bir tek o değil. Hemen yanı başında beliren ejderha da onunla aynı hisleri paylaşıyor. Hatta belki çok daha fazlasını! Ejderha, burnundan soluması yetmezmiş gibi, büyüdükçe büyüyor, üstüne bir de ağzından kocaman bir ateş topu fırlatıyor! Ne Doruk ne de ejderhası duygularıyla başa çıkabilecek gibi görünüyor… Ama neyse ki Maya var! Bakalım Maya’nın manevi desteği ve dayanışması, kıpkırmızı kesilip kontrollerini yitiren Doruk’un ve ejderhasının öfkesini dizginlemeye yetecek mi?

 

Kaynak: Artful Living

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM