Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $3.187,1600
 • EURO
  $0,7495
 • ALTIN
  $42.428,5400
 • BIST
  1,1358
Polonya’da Tiyatrolar Yeniden Açılıyor

Polonya’da Tiyatrolar Yeniden Açılıyor

Polonya’da koronavirüsü önlemlerinde bir adım daha gevşeme kararı alındı. Bu kapsamda 12 Şubat Cuma günü itibarıyla tiyatrolar, sinemalar, operalar, oteller, kayak pistleri ile yüzme havuzları yeniden açılacak. Söz konusu mekanlar kapasitelerinin yalnızca yüzde 50’si kadar müşteri kabul edebilecek.

Geçtiğimiz Pazartesi günü alışveriş merkezleri, müze ve sanat galerilerinin yeniden açıldığı Polonya’da corona virüsü önlemlerinde bir adım daha gevşemeye gidiliyor. Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki düzenlediği basın toplantısında 12 Şubat Cuma günü itibariyle “ulusal karantina” dolayısıyla bir süredir kapalı olan otel, kayak pistleri, sinema, tiyatro, opera, filarmoni orkestraları ile yüzme havuzlarının yeniden açılmasını kararlaştırdıklarını söyledi.

“ÖLÜ SAYISI BİZLERİ SÜREKLİ ENDİŞELENDİRİYOR”

Ülkede kırılgan bir stabillikten söz etmenin mümkün olduğunu belirten Başbakan Mateusz Morawiecki, şu an için geniş ölçüde gevşemelere izin veremeyeceklerini ifade etti.

“Son iki haftadır kendine özgü bir stabilizasyon gözlemlemekteyiz. Solunum cihazı ve yatakların Covid hastalarınca işgali bakımından da iyi durumdayız ancak ölü sayılarında gözlediğimiz yükseklik bizleri sürekli endişelendiriyor” diyen Morawiecki, Portekiz dahil diğer Avrupa ülkelerinde yaşanmakta olan zor duruma bakınca temkinli davranmalarının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Morawiecki, bu sebepten ötürü 12 Şubat Cuma günü tekrar hizmete girecek tesislerin kapasitelerinin en fazla yüzde 50’si kadar müşteri almalarına izin verileceğini duyurdu.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/polonyada-sinema-tiyatro-ve-oteller-yeniden-aciliyor-6245557/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM