Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $3.135,5300
 • EURO
  $0,7415
 • ALTIN
  $42.021,3900
 • BIST
  1,1339
Sanat Işıkla İstanbul’da Buluşuyor: İstanbul The Lights

Sanat Işıkla İstanbul’da Buluşuyor: İstanbul The Lights

Çağdaş İstanbul Vakfı tarafından hayata geçirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mecra ve tanıtım desteği sağladığı İstanbul The Lights, 7 Aralık – 3 Ocak tarihleri arasında İstanbul’u dev bir dijital sanat platformuna dönüştürecek.

İstanbul’u sanat ve ışıkla buluşturacak İstanbul The Lights’ta yaklaşık bir ay boyunca dijital sanatlar alanında yapılmış eserler, şehrin 59 farklı noktasında sergilenecek. Çağdaş İstanbul Vakfı çatısı altında gerçekleştirilen projenin küratörleri, CIF sanat ve kültür programları direktörü Ayça Okay ve Contemporary Istanbul Plugin’in küratörü Esra Özkan; ha:ar ekibinden de sanatçılar Hande Şekerciler ve Arda Yalkın olacak.

Uluslararası tanınmışlığı olan dijital sanatlar alanında üretim yapan 53 sanatçının eserlerinden 7 LED ışık enstalasyonu, 2 dev ölçekli led heykel, kamusal ve özel alanlarda Maçka Parkı, Maçka Sanat Parkı, Taksim Meydanı ve IGA, The Marmara Taksim Otel ve dev LED ekranlarda konumlandırılacak. Proje dahilinde 30 yeni medya sanatçısının dijital videoları şehrin 52 farklı noktasındaki şehir ekranı, metro ve AVM dev ekranlarında olacak. Augmented Reality tekniği ile üretilmiş 15 sanatçının heykel ve duvar resimleri-eserlerini, İstanbullular mobil cihazları ile deneyimleyebilecekler. İstanbul The Lights kapsamında tarihi sonra duyurulacak bir de mapping gösterisi yapılacak.

​5 Aralık’ta gerçekleştirilen basın toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Çağdaş İstanbul Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli proje hakkında bilgileri aktardıktan sonra İstanbul’un dünya kültür başkentleri arasında ilk üçte görmek için şehre kültür sanat alanında yapılan yatırımlardan, İstanbul’un gelecek projeksiyonu için neler yapıldığını basın mensupları ile paylaştılar.

 

Kaynak: Artful Living 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM