Afyon Kültür Sanat
Hoşgeldiniz

 • DOLAR
  $4.115,5100
 • EURO
  $1,1064
 • ALTIN
  $63.268,9600
 • BIST
  1,1637
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilecek FİYAB İŞLİĞİ başvuruları başladı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilecek FİYAB İŞLİĞİ başvuruları başladı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle bu yıl beşinci dönemi gerçekleştirilecek FİYAB İŞLİĞİ başvuruları başladı. Covid-19 salgını önlemleri çerçevesinde başvurular yalnızca internet üzerinden alınacak. Film Yapımcıları Meslek Birliğince düzenlenen FİYAB İŞLİĞİ 2020, önceki yıllarda olduğu gibi Ankara’da uygulanacak ve altı ay sürecek.

FİYAB İŞLİĞİ, yapım ve yayın alanında iyi yetişmiş, donanımlı iletişimci gereksinimini karşılamaya katkı sunmak üzere düzenleniyor. FİYAB çatısı altındaki meslek uzmanlarının, deneyim ve birikimlerinin genç kuşaklara aktarıldığı işlik, uygulama ağırlıklı bir eğitim ve kültür-sanat etkinliğidir.

Film Yapımcıları Meslek Birliği tarafından gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Senaryo, Kurgu, Görüntü ve Yönetmenlik temelinde, somut çıktıları olan uygulamalar yapılıyor.

FİYAB İŞLİĞİ uygulamaları hafta içi 18.00 – 21.00 saatleri temel alınarak düzenlenmekle birlikte, öğrencilerin okul çalışmalarını aksatmayacak biçimde, gün içinde ve hafta sonunda, uygun saatlere yayılabiliyor.

Öncelikle üniversite öğrencileri olmak üzere, sinemaya ilgi duyan ve bu alanda çalışmak isteyen herkese açık olan uygulamada yer almak isteyenlerin, en geç 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü, saat 17.00’a kadar, www.fiyabisligi.com üzerinden, Başvuru Belgesi doldurarak göndermeleri gerekiyor.

Tümüyle ücretsiz olan uygulamaya katılacak kırk genç iletişimci, geçmiş yıllarda olduğu gibi başvuruların ardından yapılacak yüz yüze görüşmelerin sonunda belirlenecek.

FİYAB tarafından belirlenen meslek uzmanlarınca yürütülen, “fikirden filme” diye tanımlanabilecek uygulama sürecini başarıyla tamamlayanlara, Fiyab İşliği Katılım Belgesi verilecek.

Kaynak: İŞLİK – FİYAB İŞLİĞİ 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM